O bezrobociu słów kilka

Bezrobocie.

Tydzień, miesiąc , rok. Ile czasu to za dużo bez pracy? Ktoś chce się zamienić? Nienawidzę siedzieć bezczynnie. Dla mnie to marnowanie czasu. Zawsze należałam do osób pro-aktywnych, wychodzących z inicjatywą. Moje miesiące w domu staram się zamienić w coś bardziej pozytywnego. Uczę się. Oczywiście planuję remont mieszkania – bez tego chyba kompletnie bym zwariowała.

#zawódżona

W dzisiejszych czasach posiadanie #zawódżona jest bardzo atrakcyjne. A bycie żoną programisty może stać się metodą na przeżycie. Co, jeśli jednak zżera Cię ambicja i ta pozycja kompletnie Ci nie odpowiada? Jeśli musisz codziennie patrzeć na to, jak inni odnoszą sukces? Czujesz frustrację? Ja tak. Może to moja desperacja. Trafiam na błędne koło. Nie mogę znaleźć pracy w IT, bo nie mam doświadczenia. Nie zdobędę doświadczenia bez pracy. Dochodzi do momentu, w którym szukasz pracy poniżej swoich kwalifikacji – tylko po to, aby nie siedzieć bezczynnie. Absurd, prawda? Skupiłam się na sobie. Na swoim rozwoju. Na słuchaniu swoich potrzeb. Egoistycznie. Nie jak Matka Polka. Jak mogę? Zła matka! Zła żona! Tkwiąc w takim błędnym kole sama się napędzam. Tracę czasem motywację. Codziennie pytam siebie czy jestem wystarczająco dobra? Czy jestem w stanie osiągnąć sukces? Czy moje oddanie się prozie życia matki i żony nie stanie na drodze mojej ścieżki zawodowej?

Bądź szefem!

Hubby zawsze powtarza mi, że powinnam założyć działalność. Jaki jest sens zakładania działalności gospodarczej nie mogąc do końca odnaleźć własnej ścieżki zawodowej? Najpierw kupujesz działkę, a potem budujesz dom. Nie na odwrót. Narastająca frustracja nie pozwala mi trzeźwo myśleć. Czas wziąć się w garść! Nie liczyć czasu i nie myśleć o tym, jak bardzo tęsknię za wirem codziennych obowiązków w pracy, za każdą rzeczą, którą miałam wykonać na wczoraj. Nie wykluczam w przyszłości zostania własnym szefem. Po prostu na dzień dzisiejszy nie widzę siebie w tej roli. Myślę, że to nie czas i miejsce na tak poważne decyzje.

Ostatnia prosta

Traktuję obecny czas bez pracy, jako ostatnią prostą przed czymś większym. Czas na wyciszenie się zanim znów będę nie tylko matką i żoną. W domowym zaciszu wciąż uczę się świata IT. Nie chcę przecież żeby tak wyglądała moja Rozmowa o pracę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *