Hania Scrum Master

Hania – Scrum Master

Jestem Scrum Masterem

Jestem Scrum Masterem! Sama nie wiem, kiedy to się stało. Tak długo o tym myślałam. Tak długo sobie to wyobrażałam. Odkładam jednak trochę w czasie myślenie o sobie w kontekście roli Scrum Master 'a.

Kiedy zaczynałam szukać w pracy w IT chciałam dążyć do stania się Scrum Masterem. Wiedziałam, że muszę żyć trochę branżą. Nabrać więcej pewności siebie. Skoro masz z góry ustalony cel, jak ciężko może być do niego dotrzeć? Ciężko.

Euforia

Pierwsze dni mijały w euforii i strachu. Czy jestem na to gotowa? Czy zespół, który jest mi powierzony jest na to gotowy? Być może wszystko jest prostsze, kiedy to Ty wiesz, co robić a inni się uczą. Chciałabym tak to widzieć. Wiedza teoretyczna zdobywana przeze mnie musiała być przekazywana dla całkiem nowych i świeżych osób. Ich doświadczenia ze scrum masterem były zazwyczaj pierwszymi.

Strach

Strach wynikający z ogromnej odpowiedzialności za powierzone osoby nie był na szczęście tym paraliżującym. Ten strach motywował. Jestem osobą, która bierze wiele rzeczy do siebie. Tym bardziej zawodowych. Zawsze analizuję i sprawdzam. Weryfikuję każde tak i nie. Czy słusznie? Czy moja chęć perfekcjonizmu może znacząco wpłynąć na mój zespół?

Zespół

Mój zespół deweloperów to młodzi ludzie wkraczający na rynek. Jestem osobą, która zawsze będzie dla nich punktem odniesienia w stosunku do innych. Innych organizacji, zespołów czy scrum master 'ów. Tak przynajmniej o tym myślę. Zazwyczaj porównujemy. Taka nasza natura. Odwołujemy się do znanych przykładów.

Dobry Scrum Master

Czy będę dobrym przykładem? Czy nie nauczę ich złych praktyk? Czy moja wiedza okaże się wystarczająca? Co oznacza byciem dobrym Scrum Masterem? Tysiące pytań krążących w mojej głowie nie pozwalało mi zasnąć przez pierwsze dni pracy. Teraz jestem spokojniejsza. Zaufałam sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *